top of page

Homestaging, fotografie

První dojem u nemovitosti se vytváří při shlédnutí inzerátu. Kvalitní úvodní fotka zvýší i samotnou návštěvnost inzerátu a tím i šanci na rychlý prodej. Jaké jsou tedy podmínky vytvoření oněch lákavých fotek?

Fotím realitu, snažím se o co nejmenší zkreslení skutečnosti, ale zároveň o pěkné fotografie.

Vhodné světelné podmínky jsou základem dobré  fotky. S blížícím se zimním počasím a časným stmíváním směřuji focení na dopoledne a časné odpolední hodiny.

Udělejte si na focení dostatek času. Nemovitosti fotím metodou HDR (high definition range), jež vyrovná kontrast světelných rozdílů v interiéru i exteriéru (světlo od okna versus stín v rohu místnosti, světlé nebe versus tmavší krajina). Fotky vytvářím s použitím stativu a širokoúhlého objektivu (10-18 mm), následně je zpracovávám v počítačových programech a opatřuji vodoznakem.

Neustále pracuji na vzdělání v oblasti fotografie a ovládání nových metod prezentace.

Nemovitost by měla být připravena k focení (základní úklid nemovitosti, srovnání dětských hraček, úklid zbytečných předmětů, posekání trávy a úprava zahrady,...).  Základní úklid, prosím, dodržte i při prohlídkách nemovitosti. Není nic horšího než zklámání potenciálního kupce při prohlídce založené na faktu, že se fotky významně liší od skutečnosti.

Pokud se nemovitost neprodá během prvních měsíců, je potřeba fotky obnovit. Je krajně neprofesionální zveřejňovat začátkem jara nemovitost pokrytou sněhem.
bottom of page